Woreczki nikotynowe

Jeśli nie chcesz już używać wyrobów tytoniowych, takich jak papierosy lub tytoń do żucia, woreczki nikotynowe będą świetną alternatywą. Rezygnując z tytoniu, nadal możesz odczuwać nikotynową przyjemność i to bez plucia, przebarwień na zębach i wdychania niepożądanych substancji chemicznych, powstających w procesie spalania. Woreczki nikotynowe, znane również jako nicopods lub biały snus, są czystszą opcją niż wyroby tytoniowe.

Dostępne w różnych smakach i mocach woreczki możesz umieścić pod wargą, aby zapewnić sobie dyskretny zastrzyk nikotyny w dowolnym miejscu i czasie. Poniżej omówimy wszystko, co musisz wiedzieć o torebkach nikotynowych.

Czym są torebki nikotynowe?

Woreczki nikotynowe to beztytoniowa alternatywa dla snusu, a nawet papierosów. Mają one formę niewielkich torebek, w których znajduje się nikotyna wyekstrahowana z liści tytoniu lub nikotyna syntetyczna. Pozostała część torebki zawiera materiały pochodzenia roślinnego i wysokiej jakości aromaty. Zamiast wykorzystywać procesy spalania do uwolnienia nikotyny, takie torebki wykorzystują wyłącznie naturalne procesy wchłaniania substancji przez organizm.

To alternatywna metoda przyjmowania nikotyny przez palaczy. W rezultacie zarówno użytkownicy, jak i osoby w ich otoczeniu nie są narażeni na szkodliwe skutki palenia.

W przeciwieństwie do papierosów saszetki nikotynowe są dostępne w szerokiej gamie smaków. Co więcej, w ofercie znajdują się woreczki o różnych mocach, od łagodnych po bardzo mocne, co daje użytkownikom znacznie większą kontrolę nad ilością zażywanej nikotyny.

Woreczki nikotynowe niezawierające tytoniu

Informacja, że ​​w saszetkach nikotynowych nie ma tytoniu, może być zaskoczeniem. Ale tak właśnie jest! Tak, jest w nich nikotyna, ale jest to nikotyna albo pochodzenia syntetycznego, albo sam ekstrakt nikotynowy z najwyższej jakości liści tytoniu. Włókna roślinne wypełniające woreczek również nie są liśćmi tytoniu!

Co ważne, woreczków się nie pali, dzięki czemu możesz uniknąć nieprzyjemnych zapachów, dymu, substancji smolistych i narażania osób w swoim otoczeniu na skutki biernego palenia.

Moce woreczków nikotynowych: od łagodnych po bardzo mocne

Jak już wspomniano, torebki nikotynowe występują w różnych mocach. W zależności od marki moc każdej saszetki nikotynowej jest podana w mg/g lub mg/saszetkę. Zrozumienie tej terminologii jest kluczem do trafnego zakupu i stosowania nikotyny o odpowiedniej mocy.

Zazwyczaj moce saszetek dzieli się na cztery kategorie. Im wyższa siła, tym mocniejszy kop nikotyny. Oto bardziej szczegółowy podział:

 • Łagodne lub słabe: torebki o niskiej mocy dają delikatny szum nikotynowy. Ich moc zwykle zawiera się w zakresie od 4 do 6 mg/g. Nie są przytłaczające i sprawdzą się dla osób, które dopiero zaczynają korzystać z torebek lub po prostu poszukują kopa o niższej intensywności.
 • Normalne lub regularne: czasami określane również jako średniej mocy, te woreczki zawierają od około 6 do 12 mg nikotyny na gram. Zależy to od marki, ale taka zawartość jest uważana za typową i optymalną dla wszystkich grup użytkowników.
 • Mocne: krok naprzód w porównaniu z regularnymi saszetkami. Oferują zawartość nikotyny od 12 do 20 mg/g. Intensywność działania jest tu znacznie większa, dlatego takie saszetki są kierowane do doświadczonych użytkowników. Mocne saszetki mogą powodować więcej mrowienia i zapewniają mocnego, długotrwałego kopa.
 • Bardzo mocne: o zawartości nikotyny w zakresie od 20 do 50 mg/g. Te torebki są przeznaczone wyłącznie dla użytkowników o bardzo wysokiej tolerancji. Dają wyjątkowo potężnego kopa, dzięki czemu sprawdzą się doskonale jako zastrzyk energii w stresującym dniu. Ze względu na ogromną siłę nie są polecane nowym użytkownikom.

Jak używać saszetek nikotynowych?

Dla tych z Was, którzy dopiero zaczynają korzystać z saszetek nikotynowych, ważne jest, aby dokładnie wiedzieć, jak ich używać. Najpierw wyjmij jedną z saszetek z puszki i delikatnie ściśnij ją między palcami, aby poluzować zawartość i nieco ją zmiękczyć. Następnie umieść ją w ustach, pomiędzy dziąsłem a górną wargą, najlepiej nieco z boku.

Jak długo powinienem trzymać torebkę nikotynową w ustach?

To, jak długo woreczek nikotynowy należy trzymać pod wargą, zależy od wielu czynników. Może to zależeć od marki, mocy lub osobistych preferencji. Zazwyczaj torebki nikotynowe uwalniają smak i nikotynę przez maksymalnie 30 minut. Jeśli jednak smak i efekty osłabną po 20 minutach, możesz wyjąć torebkę wcześniej.

Jeśli nie masz nic przeciwko łagodniejszemu, mniej intensywnemu smakowi i działaniu, możesz trzymać ją dalej! Niektórzy użytkownicy wolą intensywne uderzenie i po 10 minutach wyjmują woreczek, aby zastąpić go nowym i znów cieszyć się intensywnym kopem. Ostatecznie to od Ciebie zależy, w jaki sposób będziesz korzystać z saszetek.

Jak działają woreczki nikotynowe?

Woreczki nikotynowe działają poprzez uwalnianie nikotyny, która jest bezpośrednio wchłaniana do organizmu. Pod tym względem są bardzo podobne do snusu. Umieszcza się je pod wargą, obok dziąsła, gdzie pod wpływem śliny woreczek staje się wilgotny. Wykorzystując tę ​​wilgoć, torebka uwalnia smak i nikotynę. Cienka błona śluzowa dziąseł i warg wchłania następnie nikotynę do krwioobiegu.

Jak często należy stosować torebki nikotynowe?

Większość użytkowników zużywa od 10 do 12 saszetek nikotynowych dziennie. To mniej więcej pół puszki. Oczywiście niektórzy użytkownicy będą używać mniej, inni więcej. Ogólnie jednak nie zaleca się przekraczania dawki 10 lub 12 sztuk dziennie, więc puszka powinna wystarczyć na około dwa dni.

Jaka jest różnica między saszetkami nikotynowymi a snusem?

Największą różnicą między saszetkami nikotynowymi a snusem jest tytoń. Snus zawiera tytoń, a torebki nikotynowe nie. Jednak oba działają w ten sam sposób – trzyma się je pod wargą, aby uwolnić nikotynę.

W przypadku snusu zawartość tytoniu może powodować żółte przebarwienia szkliwa zębów. Ponadto podczas używania snusu w ustach gromadzi się sok, który trzeba od czasu do czasu wypluwać. Woreczki nikotynowe natomiast nie plamią zębów i nie wymagają plucia.

Dodatkowo torebki nikotynowe mają również dłuższy okres przydatności do spożycia w porównaniu do snusu. Dzieje się tak dlatego, że snus zawiera więcej składników roślinnych (w tym liście tytoniu), co skutkuje krótszym okresem przydatności do spożycia.

Snus nawet wygląda trochę inaczej, ponieważ występuje głównie w torebkach o sporej wielkości. Woreczki nikotynowe są dostępne w szerokiej gamie różnych rozmiarów, od zwykłych po slim, a nawet mini. Dzięki temu są jeszcze bardziej dyskretne podczas użytkowania.

Jakie są smaki torebek nikotynowych?

Woreczki nikotynowe są dostępne w naprawdę ogromnej różnorodności smaków. Zazwyczaj określa się je jako czyste i świeże, ponieważ nie zawierają tytoniu, który mógłby wprowadzić niepożądane wrażenia smakowe. W zależności od tego, co lubisz, na pewno znajdziesz dla siebie odpowiednią propozycję. Oto niektóre z głównych kategorii:

 • Mięta: to najpopularniejszy smak, dostępny w wielu wersjach o zróżnicowanej słodkości i mocy. Wśród nich można znaleźć smak mięty pieprzowej, mięty zielonej, eukaliptusa i mentolu. W wielu torebkach smak mięty łączy się z aromatem owoców lub napoju, nadając im chłodzące właściwości.
 • Owoce: w ofercie dostępna jest szeroka gama smaków owocowych, a opcje zależą od marki. Znajdziesz wśród nich jagody (borówka, malina, truskawka), owoce egzotyczne (mango i marakuja), a także inne opcje, takie jak arbuz, banan, cytrusy i jabłko.
 • Lukrecja: to bardzo tradycyjny smak, który często pojawia się w skandynawskim snusie i miewa również lekki smak bergamotki. Może być dość silny i nie każdemu będzie pasował. Lukrecjowe saszetki są zwykle bardziej gorzkie lub cierpkie, co kontrastuje ze słodszymi smakami występującymi w innych opcjach.
 • Napoje: najczęściej występującymi smakami w tej kategorii jest cola i różne rodzaje kawy. Generalnie tego typu saszetki uważane są za bardziej energetyzujące. Dostępne są również woreczki o smakach innych napojów, takich jak pina colada i inne koktajle, w których można wyczuć nutę owocu.

Czym są Nicopods?

Nicopods to nic innego jak saszetki nikotynowe. To powszechnie używany termin opisujący produkty niezawierające tytoniu. Niektóre marki preferują taką terminologię.

Dodatkowo możesz usłyszeć nazwę „biały snus”, która również odnosi się do saszetki nikotynowej. Beztytoniowy snus lub snus bez tytoniu to inne terminy używane do opisania saszetek nikotynowych. Wszystkie jednak są tym samym produktem, który nie zawiera tytoniu.

Popularne marki torebek nikotynowych

Istnieje wiele marek oferujących woreczki nikotynowe bez tytoniu. Niektóre z nich skupiają się na zaoferowaniu szerokie gamy unikatowych smaków, podczas gdy inne oferują wysoki poziom nikotyny. Tutaj znajdziesz niektóre z najlepszych marek saszetek nikotynowych dostępnych w sklepie Snuzzer:

 • Killa
 • Pablo
 • Skruf
 • Velo
 • R4VE
 • Zyn

Co znajduje się w torebkach nikotynowych?

Kluczowym składnikiem jest oczywiście nikotyna. Oprócz tego woreczki te zawierają wypełniacze i materiały zaklasyfikowane jako bezpieczne w kontakcie z żywnością. Mają też różne aromaty, które pozwalają uzyskać wysokiej jakości smaki, oraz słodziki.

Główną częścią torebki jest włókno roślinne, czyli celuloza. Rolą tego dodatku jest wypełnienie torebki i nadanie jej odpowiedniego kształtu, aby dobrze leżała pod wargą. Obecność wypełniacza pozwala również na powolne uwalnianie smaków i nikotyny.

Woreczki wykorzystują sole nikotyny w celu dostarczenia nikotyny do krwioobiegu. Mają w składzie także regulatory pH, substancje wypełniające i stabilizatory.

Czy saszetki nikotynowe mogą pomóc mi rzucić palenie?

Obecnie nie ma danych naukowych wskazujących, że saszetki nikotynowe skutecznie pomagają użytkownikom rzucić palenie. Jeśli jednak chcesz ograniczyć lub wyeliminować tytoń ze swojego życia, możesz skorzystać z tej opcji.

Saszetki mogą być pomocne, ponieważ zawierają nikotynę, dzięki czemu wciąż możesz poczuć tego charakterystycznego kopa i zaspokoić głód nikotynowy. Różnica jest taka, że po prostu nie będziesz musiał palić. Częstą bolączką palaczy próbujących rzucić palenie jest potrzeba zajęcia czymś rąk. Korzystanie z torebek może w tym pomóc, ponieważ przed włożeniem saszetki do ust należy nieco ją ugnieść i pomanipulować.

A zatem, chociaż saszetki nie są jeszcze przebadaną i przetestowaną metodą rzucania palenia, są zdecydowanie bezpieczniejszą opcją, jeśli potrzebujesz zastrzyku nikotyny.

Jak powstają torebki nikotynowe?

Pierwszym krokiem jest ekstrakcja nikotyny z liści tytoniu. Rodzaj procesu ekstrakcji zależy od producenta, podobnie jak jakość użytego surowca. Po wykonaniu tej czynności do ekstraktu dodawane są włókna celulozowe i aromaty.

Każdy producent stosuje nieco inny proces wytwarzania torebek nikotynowych. W zależności od marki woreczki te mogą zawierać włókna sosny lub eukaliptusa. Zazwyczaj składniki są łączone w zautomatyzowanych fabrykach, w których przeprowadzana jest ścisła kontrola jakości.

Wszystkie składniki są następnie pakowane do woreczka wykonanego z miękkiego materiału, który nie rozpada się pod wpływem wilgoci.

Produkty muszą być zgodne z lokalnymi przepisami i wymaganiami. Muszą spełniać wymogi bezpieczeństwa ze szczególnymi ograniczeniami dotyczącymi zawartości nikotyny, pH i zastosowanych materiałów.

Dlaczego ludzie używają woreczków nikotynowych?

Ponieważ nie zawierają one tytoniu. W ich składzie nie znajdziemy szkodliwych substancji chemicznych ani substancji smolistych. Oznacza to, że użytkownicy nadal mogą zażywać nikotynę, ale w znacznie bezpieczniejszy sposób.

Innym ważnym powodem wzrostu popularności białego snusu jest szeroka gama oferowanych smaków. Znajdziemy wśród nich coś dla każdego.

Wreszcie, żeby skorzystać z torebki nikotynowej, nie musisz wychodzić na dwór ani do palarni. Możesz dyskretnie wsunąć ją pod wargę w dowolnym miejscu, nawet w biurze, autobusie, czy na uczelni. Większość ludzi nie będzie miała pojęcia, że właśnie zażywasz nikotynę!

Czy torebki nikotynowe plamią zęby?

Nie, woreczki nikotynowe nie barwią zębów. Dzieje się tak dlatego, że nie zawierają tytoniu. Jednak nadal ważne jest utrzymanie dobrej higieny jamy ustnej. Regularne czyszczenie nicią dentystyczną i szczotkowanie zębów powinno stać się rutyną każdej osoby przyjmującej saszetki nikotynowe.

Czy saszetki nikotynowe lub snus bez tytoniu są bezpieczne?

Chociaż z uwagi na zawartość nikotyny nie można z całą pewnością stwierdzić, że są zupełnie nieszkodliwe, są znacznie mniej niebezpieczne niż opcje zawierające tytoń. Dzieje się tak dlatego, że torebki nikotynowe nie zawierają wielu toksycznych substancji chemicznych ani produktów ubocznych, charakterystycznych dla wyrobów tytoniowych.

Na przykład podczas palenia tytoniu dochodzi do emisji toksyn, które wraz z dymem przedostają się bezpośrednio do płuc. W saszetce nikotynowej nie zachodzi taka reakcja, a płuca użytkownika nie zostają obciążone. Zamiast tego cała nikotyna jest wchłaniana bezpośrednio do krwioobiegu.

Czy istnieją różne rodzaje torebek nikotynowych?

Główne różnice pomiędzy rodzajami saszetek nikotynowych są związane ze smakiem, zawartością nikotyny i wielkością saszetek. Każda marka oferuje szereg różnych opcji, dzięki czemu użytkownicy mogą znaleźć tę idealną.

Woreczki występują również w postaci regularnej i suchej. Różnica między nimi polega na tym, że suche torebki uwalniają nikotynę znacznie wolniej niż wilgotne. Należy je lekko zwilżyć, popijając wodę. Po namoczeniu będą powoli i przez dłuższy czas uwalniać zarówno smak, jak i nikotynę. Dzięki temu nie trzeba ich tak często wymieniać.

Natomiast zwykłe, czyli wilgotne saszetki, zapewniają natychmiastowe uderzenie smaku i nikotyny już po chwili od włożenia ich do ust. To uczucie jednak nie utrzymuje się aż tak długo i wilgotne woreczki trzeba częściej wymieniać.

Co oznacza zawartość nikotyny podana w mg/g?

Wartość ta podaje, ile miligramów nikotyny znajduje się w gramie torebki. Natomiast mg/woreczek jest o wiele prostszą miarą, ponieważ wskazuje dokładnie, ile nikotyny znajduje się w jednej saszetce. Nie ma tu mowy o żadnej matematyce.

Gdzie kupić saszetki nikotynowe?

Najlepszym i najłatwiejszym sposobem na zakup saszetek nikotynowych jest zamówienie ich online w Snuzzer. Nasz sklep oferuje szeroki wybór różnych marek, smaków i mocy. Oprócz tego zapewniamy szybką dostawę i niskie ceny.

Czy torebki nikotynowe tracą ważność?

Tak, torebki nikotynowe mają datę ważności. Wynika to z tego, że nikotyna z czasem ulega degradacji. Oznacza to, że moc saszetki zmniejsza się, im dłużej jest ona pozostawiona w pudełku. Trwałość saszetek zależy od producenta, ponieważ wszystkie są nieco inne. Zazwyczaj woreczek nikotynowy może przetrwać nawet rok od daty produkcji. Oczywiście nadal możesz używać przeterminowanego woreczka nikotynowego. Po prostu musisz się spodziewać, że będzie on nieco wyschnięty, słabszy i może mieć inny smak niż świeży woreczek.

Dlaczego warto kupować woreczki w sklepie Snuzzer?

Jeśli szukasz łatwego sposobu zakupu saszetek i dostawy prosto do domu, internet będzie najlepszym wyborem. Snuzzer oferuje prostą i bezpośrednią usługę, wysyłając produkty do prawie wszystkich krajów UE. Oprócz tego zapewnia szybką dostawę. W przeciwieństwie do sklepów stacjonarnych, Snuzzer posiada duży wybór produktów nikotynowych. Dodatkowo co miesiąc dodaje nowe produkty. Znajdziesz tutaj najpopularniejsze marki, a wszystko to w bardzo konkurencyjnych cenach. Krótko mówiąc, Snuzzer ma wszystko, czego możesz chcieć, na wyciągnięcie ręki.

O czym należy pamiętać, kupując torebki nikotynowe w Internecie

Obecnie istnieje duży wybór saszetek nikotynowych. Aby mieć pewność, że otrzymasz produkt najlepiej odpowiadający Twoim potrzebom, należy wziąć pod uwagę kilka czynników:

 1. Doświadczenie: jako nowy użytkownik musisz unikać torebek o dużej mocy. Rozważ rozpoczęcie od saszetek o regularnej lub nawet łagodnej mocy. Dla doświadczonych użytkowników dobre będą mocne lub bardzo mocne woreczki.
 2. Smak: przyjrzyj się różnym smakom i określ, czy pragniesz orzeźwienia (mięta), czegoś słodszego (owoce, słodycze), czy nieco gorzkiego (lukrecja i kawa).
 3. Budżet: sprawdź różne marki, ponieważ niektóre są droższe od innych. Na szczęście większość saszetek stanowi raczej ekonomiczny wybór w porównaniu do innych opcji.

Twój wózek

Wózek jest pusty
Aktualizacja koszyka!

How Volt works

Check out in three easy steps:

1

Select your bank (99% of banks supported)

Pay from your bank. No card needed.

2

Log into your account

Your bank details are never shared.

3

Approve the payment

That’s it. Faster and more secure.

Continue